ساعت های پرسپکتیو(دورنمای سه بعدی) طراحی شده توسط کارگاه وی

ساعت های پرسپکتیو(دورنمای سه بعدی) طراحی شده توسط کارگاه وی
کارگاه وی توسط شای کارمون و بن کلینگر، هر دو فارغ التحصیل طراحی محصول از موسسه فناوری هولون تاسیس شد. این کارگاه طراحی صنعتی، مختص طراحی ساعت و هدف اصلی آن ها در ارتباط با فرآیند کلی پروژه بود، با مرحله طراحی مفهوم شروع کردند و با تولید و گسترش محصولات پیش رفتند.
سری پرسپکتیو شامل پنج ساعت است که از خطوط مستقیم تشکیل شده اند، هرکدام رویکردی متفاوت از ابعاد زمان را نشان می دهند.
همه ی ما به طور ذهنی با زمان ارتباط داریم. برای برخی، زمان بخشی بسیار مهم و حیاتی از زندگی، یک انگیزگر، یک داور و وسیله ای برای ارزیابی است. برای برخی دیگر، زمان هدفی سیالتر و منعطفتر را نشان می دهد، چیزی بیش از یک نشانه در مقایسه(به مجرد) با هرچیز دیگر.
آن ها می خواستند با استفاده از ساعت های پرسپکتیو زمان را فراتر ببرند، با ساخت مجموعه ای از ساعت ها که نمایانگر راه های مختلف رویارویی مردم با مسائل در زندگی روزمره شان است. برخی افراد نظام مند(منظم) هستند، گام به گام به چالش ها نزدیک می شوند. برخی دیگر به مسائل از زوایای مختلف نگاه می کنند در حالیکه برخی مستقیما روی هدف تمرکز می کنند. ساعت های ساخته شده نیاز شخصیت های مختلف را برآورده می کنند.
طراحی سری پرسپکتیو به جای تمرکز بر روی صفحه ساعت تمرکز بیشتری بر روی عقربه ها دارد، و شکل هایی ایجاد می کند که به حرکت از خودش معنی می دهد.
عقربه ها ساختارهایی از خطوط سفید هستند که بر روی یک صفحه ی ساده ی سیاه میچرخند، شبیه آموزش نقاشی روی بوم. هر صفحه وجه متفاوتی دارد که بر ماهیت(شخصیت) خود تاکید می کند.
با استفاده از ساده ترین شکل خطوط مستقیم و بررسی نحوه ی تاثیر متقابل آنها، ظاهر ساعت ها از اشکال ساده تا پیچیده متفاوت هستند.


ساعت D/زوایای مختلف
این ساعت یک تذکار مداوم(ثابت) است که با توجه به مکانی که از آنجا به ساعت نگاه می شود متفاوت هستند. مکانی که از آنجا به ساعت نگاه می کنید تاثیر زیادی بر نحوه ی خواندن ساعت دارد. کسی که مستقیما در مقابل ساعت ایستاده، خطوط را مستقیم می بیند. اما از کنار، بُعدی دیگر از اشکال پیچیده آشکار می شود. نه تنها عقربه ها ابعاد فیزیکی دیگری دارند، بلکه در حالیکه یکی از آن ها از دیگری عبور می کند تاثیر متقابل برهم دارند.
ساعت K/ حرکت منظم
عقربه های ساعت و دقیقه شمار ساعت K دو مجموعه ی پیچیده از خطوط راست هستند. خطوط به نقطه ای می رسند که محل عقربه ها را نشان می دهند. در طی یک ساعت، هر نقطه پایانی از یک عقربه به نقطه ی پایانی عقربه ی دیگر متصل می شود. این برخوردها در یک چرخه کامل ساعت ۱۴۳ بار تکرار می شوند.
ساعت P/ از درون میشکفد
برخلاف ساعت های معمولی، این ساعت زمان را به عنوان یک ترکیب سه بعدی پیچیده که از مرکز شروع می شود نشان می دهد. عقربه ها خطوط خارجی(طرح کلی) منشورهای سه بعدی هستند که از صفحه ی معمولی فراتر می روند. زیر ساخت(بخش اصلی) ساعت P به منظور در بر گرفتن عقربه ها مخروطی شکل است.
ساعت V/ تمرکز بر هدف
هنرمندان در دوره ی رنسانس نقاط توقف(نقاط نابودی) را به عنوان ابزاری برای نشان دادن جهان با استفاده از بعدنمایی استفاده می کردند. با استفاده از نقاط پایان این ساعت دو نقطه کانونی، ساعت و دقیقه را در اختیار بیننده قرار می دهد.
ساعت Z/ سرگردان در اطراف
عقربه های این ساعت خطوطی هستند که در اطراف صفحه ی اصلی ساعت می چرخند. این عقربه های فلش مانند، با ایجاد همپوشانی خطوط ترکیبات جالب و جذابی را نشان می دهد.

منبع : Prodeez.com

نویسنده :

عارفه جعفری

عارفه جعفری

در رشته ی زبان انگلیسی تحصیل میکنه و از سنین کم مشغول ترجمه و تدریس زبان انگلیسی به صورت حرفه ای بوده ، علاقه ی زیادی به سبک های مینیمال و مدرن داره .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *