0%

حلقه دستمال

حلقه دستمال يكي از موارد بسيار ضروري براي سفره آرايي است. حلقه دستمال سفره، گاهی اوقات دستبند کریستین نامیده می شود. بيشتر ريشه آمريكايي داشته و به تدريج در همه نقاط دنيا رواج يافته است.

حلقه دستمال مجلسی به فرهگ آمريكا برمي گردد که در آن حلقه دستمال ساده مي تواند نشاندهنده مليت و فرهنگ يك مليت باشد.

روي حلقه های دستمال کاغذی اسم شخص درج شده، و مخصوصا در ازدواج به نفري هديه مي شود.

هنگامي كه سفره را روي ميز غذاخوري باز مي كنيد، بايد كنار بشقاب هر نفر، يك حلقه دستمال وجود داشته باشد. وجود حلقه دستمال باعث مي شود تا مهمان از رعايت آداب و رسوم مهمانداري ميزبان مطمئن باشد.

حلقه دستمال مي تواند از مواد اوليه مختلفي تهيه شده باشد. حلقه دستمال بايد با رنگ سفره و تا حدي بشقاب و قاشق و چنگال متناسب باشد.

امروزه حلقه دستمال در رستوران ها نيز كاربرد دارد و مي توانيد كنار سفره خودتان روي ميز مشاهده كنيد. البته به طور معمول برخي رستوران هاي بالا شهر اين چنين آداب و رسومي را رعايت مي كنند.

موارد استفاده حلقه دستمال

دستمالي كه در داخل حلقه دستمال قرار مي گيرد براي تميز كردن دور دهان و دست ها هنگام غذاخوردن است، اين نوع دستمال فقط براي اين نوع كاربرد در كنار سفره و بشقاب قرار داده مي شود و كاربرد ديگري ندارد.

البته مي توان بخاطر رطوبت اين نوع دستمال، لباس ها را به هنگام ميل كردن غذاهايي مثل سوپ، تميز نگه داشت.

دستمال كاغذي بجاي دستمال سفره

بهتر است كه در مهماني ها از دستمال كاغذي بجاي دستمال سفره استفاده كنيم. رنگ دستمالي كه در حلقه دستمال قرار مي گيرد بايد با رنگ سفره همرنگ باشد يا اگر تضاد رنگي را دوست داريد بايد تضاد رنگ عرف را انتخاب كنيد. حلقه دستمال بايد نزديك بشقاب قرار گيرد.

بايد متذكر شويم كه فقط يك دستمال كاغذي در حلقه دستمال قرار مي گيرد كه به طور معمول مهمانان در انتهاي غذا مي توانند اطراف دهان و تا حدي دست هاي خود را تميز كنند و دستمال اضافي را مي توانيد در قالب بسته دستمال كاغذي يا هولدر دستمال در سفره يا ميز غذاخوري قرار دهيد تا مهمانان با كمبود دستمال كاغذي مواجه نشوند.

خلاقيت و ابتكار در ساخت حلقه دستمال

البته شما مي توانيد براي حلقه دستمال نيز خلاقيت و ابتكار به خرج دهيد و حلقه دستمال مبتكرانه را رو يا كنار بشقاب قرار دهيد و خودتان حلقه دستمال را طراحي كرده و با پارچه هاي رنگي درست كنيد و در اين لحظه است كه از كلاسيك بودن خارج مي شويد و مي توانيد حلقه دستمال هاي زيبايي را درست كرده و مهمانان خود را متعجب كنيد.

شما مي توانيد حلقه دستمال را بعد از هر بار استفاده بشوييد تا براي استفاده بعدي تميز باشد، بخاطر اين كه در هر بار استفاده، حلقه دستمال ممكن است روغني شود و به همين دليل نظافت و تميزي آن لازم و ضروري است.

فروشگاه آنلاين رومادون، حلقه دستمال هاي زيبايي را در معرض فروش گذاشته و مي توانيد متناسب با سليقه خودتان، يكي را انتخاب كرده و سفارش دهيد.

حلقه ی دستمال

romadonحلقهحلقه دستمالدکوراتیودکوراسیونرانررومادونرینگزیر بشقابیلوکسمیزمینیمال

عارفه جعفریمشاهده نوشته ها

در رشته ی زبان انگلیسی تحصیل میکنه و از سنین کم مشغول ترجمه و تدریس زبان انگلیسی به صورت حرفه ای بوده ، علاقه ی زیادی به سبک های مینیمال و مدرن داره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *